Egy applikáció megvalósítása hosszú és összetett folyamat. Az ötlettől a fejlesztésen át a tesztelésig rengeteg energiát és pénzt igényel. Azonban a leghosszabb tesztidőszak sem garantálja, hogy a végső felhasználók minden szempontból zökkenőmentesen használják majd az alkalmazást. Éppen ezért kiemelten fontos, hogy maguk az apptulajdonosok is részletesen ismerjék a saját kérésüket és az alkalmazásuk működését.

Miért fontos ismerni az alkalmazásod minden szegletét?

Még ha ki is adod a megvalósítást egy fejlesztő csapatnak, elengedhetetlen, hogy te magad is tisztában legyél az appod minden funkciójával és működési részletével. Ez segít abban, hogy hatékonyan támogasd az ügyfélszolgálatot, pontos válaszokat adj a felhasználói kérdésekre, és gyorsan reagálj a felmerülő helyzetekre.

Ha egy felhasználó elakad például a vásárlási folyamatban, nagy előny, ha az ügyfél, a sales vagy az ügyfélszolgálat pontosan tudja, mi lehet a megoldás. Ezzel időt takaríthatsz meg, és javíthatod a felhasználói élményt.

Tipikus kérdések és helyzetek:

Fizetési opciók: Elengedhetetlen, hogy tisztában legyél az appba integrált fizetési módok – például a kártyás fizetés, banki appon belüli tranzakciók, Google Pay, Apple Pay, Qvik – működésével.

Regisztrációs folyamat: Milyen adatokat kell pontosan megadni, illetve használja-e az app a kétfaktoros hitelesítést? Az automatikusan érkező kód megadása a validálás része, amivel biztosítjuk, hogy valódi felhasználóról van szó.

Kuponkód használata: Érdemes ismerni, hova kell beírni a kuponkódot, milyen típusú kedvezményeket adhat – százalékos, fix összegű vagy más típusú (pl. ajándék termék).

Gyakran ismételt kérdések (GYIK): A jól átgondolt és pontos kérdés-válasz párok nagyban segíthetik a felhasználói eligazodást. Érdemes logikusan és felhasználói szempontból minél egyszerűbben tálalni.

Jogi dokumentumok: Az ÁSZF és az adatvédelmi nyilatkozat naprakészsége és pontossága kiemelten fontos a publikálás előtt. Ezeket nem árt egy adatvédelmi jogásszal megíratni vagy legalább átnézetni, ami időt és pénzt vesz időbe, de emiatt elkerülhető a bírság.

Kosár és vásárlási folyamat: A vásárlás az alkalmazás egyik legfontosabb funkciója. Érdemes átlátni a folyamat minden lépését (pl. mikor kell beírni a kedvezménykódot), valamint azt, hogy mi történik a fizetés után.

Automatikus e-mailek: Az applikáció által kiküldött e-mailek tartalmának ismerete segít abban, hogy a felhasználók megfelelő tájékoztatást kapjanak. Előfordulhat, hogy egy frissítés után új funkció kerül az app-ba, vagy egy korábbi átalakul, amiről fontos naprakész információt nyújtani.

Elfelejtett jelszó kezelése: A felhasználók gyakran nem találják vagy nem értik a jelszó-visszaállítási folyamatot – fontos, hogy te is tudd, milyen e-mail érkezik ilyenkor, és hogyan zajlik a visszaállítás.

Értesítések működése: Sok kérdés érkezhet arról, hogy a push vagy e-mail értesítések miért nem érkeznek meg, vagy hogyan lehet ezeket beállítani, kikapcsolni. Ehhez már nem csak az appot, hanem a telefon operációs rendszerét sem árt ismerni alapszinten.

Felhasználói adatmódosítás: Hol tudják a felhasználók frissíteni az adataikat (pl. cím, telefonszám, jelszó), és milyen feltételek mellett lehetséges ezek módosítása?

Hogyan teheted hatékonyabbá az ügyfélszolgálatot?

Ahhoz, hogy ügyfeleid gyors és pontos segítséget kapjanak, érdemes forgatókönyveket készíteni a gyakori esetekre, betanítani a sales és ügyfélszolgálati csapatot, valamint biztosítani, hogy mindenki tisztában legyen az app működésének alapjaival.

 

Ha további támogatásra van szükségetek, nálunk elérhető support csomag, amely segít az esetek feltárásában, a problémák megoldásában és a hatékony ügyfélkommunikáció kialakításában. Egy jól működő applikáció nemcsak a fejlesztésen, hanem az átlátható és hozzáértő támogatáson is múlik — ebben pedig számíthattok ránk.

 

Kép forrása: freepik.com